Produkt LUCIFER čelovka S nelze zakoupit.

LUCIFER čelovka S

Číslo produktu: LUC-S

Dostupnost
momentálně nedostupné

Popis produktu

Čelovka pro běžce, ultramaratonce nebo ženy, které nechtějí nosit na hlavě velkou váhu, ale přesto chtějí hodně svítit. Čelovka na vyměnitelné 18650 baterie s výkonem 750 lumenů.   

 

 

 

Výkonná malá čelovka

 

Náš druhý model čelovky - velmi málá a lehká, ideální pro vytrvalostní sporty (rogaining, trail running, sky running), pro cestovatele, dobrodruhy nebo jako ideální světlo na helmu pro MTB. Používá jednu vysoce svítivou diodu XP-L2 CREE s příjemnou barevnou teplotou 4000K se kterou svítí až 750 lumeny. Hliníkové otevíratelné pouzdro je na 1 chráněnou li-ion baterii velikosti 18650

 

CNC frézované lehké tělo

 

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté  eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s chladícími žebry pro dobrý odvod tepla, ale zároveň tak aby byla co nejmenší a nejlehčí. Má malou hloubku pro maximální stabilitu během pohybu.

 

 

 

 

 

 

Otevíratelné pouzdro na li-ion 18650

 

Čelovka Lucifer S používá v pouzdru jednotlivé li-ion válcové články velikosti 18650. Tyto články  jsou poměrně levné a snadno dostupné, takže jich můžete mít více a případně je během akce měnit. Pouzdro je velikostně dimenzované na protected (chráněné) baterie. 

 

Uzávěr pouzdra je šroubovací a vyměna baterie je tak jednoduchá i potmě. Oba konce (uzávěry) mají trapézový závit a jsou vyrobené z technického plastu Delrinu, který zaručuje dlouhou životnost. 

 

Doporučujeme používat námi nabízené chráněné baterie Keeppower 3450mAh, které jsou kvalitní a vyzkoušené. Tyto baterie mají délku 68.5mm, podobně dlouhé baterie (+-1mm) budou určitě také pasovat.

 

 

 

 

LED čipy poslední generace

 

Používáme vysoce svítivou diodu XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva s CRI indexem 70. Lucifer S díky ní disponuje až 750 lumeny. LED čip i celá elektronika jsou na jednom měděném plošném spoji s přímým odvodem tepla na chladič čelovky.  

 

 

 

 

Ideální rozložení světla

 

Lucifer S má PMMA optiku s 91-93% optickým prostupem a vyzařovacím úhlem 13°, 20° nebo 29°. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů.

 

Obecně pro sport a běžné aktivity doporučujeme prostřední optiku 20°, která nabízí příjemné periferní nasvícení a dostatečný dosvit. Pro práci a činnosti ve Vaší blízkosti se více hodí nejširší optika 29°.

 

 

 

 

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

 

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

 

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

 

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

 

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje. 

 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). 

 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci  a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz,  jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

 

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu 
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchladitelnost módů
VERY LOW 25 90:00 turistika, stanování, chůze trvale
LOW 100 20:00 běh, pomalu na kole trvale
MID 200 10:00 rychlý běh, přiměřeně rychle na kole trvale
HIGH 375 4:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
BOOST 750 1:40 neomezená jízda na kole při pohybu (běh)

 

Doba výdrže

 

Doba výdrže je počítaná s bateriíí Keeppower 3450mAh a udává v hodinách a minutách dobu svitu, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne. 

 

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard. Ten totiž počítá s poklesem až na 10% původní intenzity a to nám přijde jako nesmysl. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde vidíte graf výdrže a intenzit při BOOST módu z našeho měření v integrační kouli. Na 101. minutě je patrný malý skok dolu - to čelovka přepnula z BOOST módu na HIGH v němž svítila dále 26 minut než opět přepnula na nižší MID režim, v něm svítila dalších 20 minut, poté ještě svítila 13 minut v LOW a ještě 41 minut ve VERY LOW než ji elektronika odpojila. Pokud bychom dobu výdrže uváděli při metodice ANSI/NEMA FL 1, pak by činila 160 minut!

 

Signalizaci vybíjení můžete v grafu vidět jako svislé čáry, poprvé na 52. minutě a podruhé v 80.minutě - indikuje třetinu zbývající kapacity. Později indikuje dvěma bliknutími zbývajících 10 procent baterie. Poté třemi bliknutími prakticky vybitou baterii. A těsně před vypnutím problikne pětkrát po sobě jako signál, že se vypíná. 

 

Z grafu je jasné to, že je uživatel několikrát a ve značném předstihu varován, že dochází baterie. Pokud to uživatel ignoruje, tak přesto světlo jen tak nezhasne (narozdíl od mnoha regulovaných světel, které baterii vyčerpají do dna a zhasnou). Naše čelovka prostě jen přepne na nižší mód a svítí dál.

 

Malé zuby, které v grafu můžete vidět, jsou diskrétní kroky regulace intenzity -  při použití jsou nepostřehnutelné.

 

Nabíječka a nabíjení

 

Baterii můžete z pouzdra vyjmout a nabíjet v šachtové nabíječce na li-ion baterie - např. námi nabízená LitoKala Lii-100, která zároveň funguje i jako powerbanka - tj. můžete z nabité baterie dobíjet ostatní USB zařízení. 

 

Obsah balení a další příslušenství

 

Čelovku dodáváme s hlavovým popruhem, pouzdrem na baterii a českým manuálem. Lze dokoupit nabíjecí li-ion 18650 baterie a jeden ze dvou druhů nabíječek.

 

Čelovka je propojená s baterií rozpojitelným konektorem, aby ji bylo možno napojit na již existující nebo připravované příslušenství (USB propojka, inteligentní nabíječka)

 

Čelovka Lucifer S je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím. Pozor! - s touto čelovkou není možno použít naše 2-článkové batterypacky na Lucifer M přestože mají stejný konektor!

 

Kompatibilita

 

Čelovka Lucifer S je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím a i do budoucna plánujeme plnou kompatibilitu.

 

ZDROJE A NABÍJEČKY

Li-ion 18650 Keeppower 3450mAh, chráněné

 

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

USB propojka V2
Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu 
Držáky na kolo - upevnění batterypacku (neoprénová kapsa) je dimenzovaná na větší 2-článkový batterypack; bateriová tuba tam bude volnější, ale lze ji použít.

 

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky avšak výrobce Vám rád poskytne pozáruční servis kdykoliv později. Výrobce disponuje i všemi náhradními díly a vše umím opravit.

Chceme, aby Vám čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností. (převzato od výrobce)

Mohlo by vás zajímat

Prodejna Praha

více

Zvýhodnění pro registrované zákazníky

více

Poradna

Mohérové pásy na běžky a jejich výměna

Mohérové pásy na běžky a jejich výměna

Máte běžky s mohérovým stoupacím pásem a zajímá vás, jak dlouho vydrží, jestli se dá vyměnit a kde vám to udělají? To jsou dobré otázky – pojďme si je zodpovědět. Výměna skin pásků O výhodách běžek se skinem a o tom, jak...

Jak dlouhé hůlky na běžky

Jak dlouhé hůlky na běžky

Pokud vybíráte vybavení na běžecké lyžování, rozhodně byste neměli podcenit výběr vhodné délky hůlek. Délka holí může mít výrazný vliv (pozitivní i negativní) na celkové dojmy a pocity z jízdy. Víte, jaká je správná délka...

Jak vybrat běžky pro děti

Jak vybrat běžky pro děti

Dorůstá vaše dítě do věku, kdy už si říkáte, že by s vámi mohlo vyrazit do bílé stopy? Víte, jaký je vhodný věk dítěte pro učení se na běžkách? Jak s dětmi začít, aby je běžkování bavilo? Jak důležitá je výbava a na co...

Jak vybrat běžecké boty do různých terénů

Jak vybrat běžecké boty do různých terénů

Nemáte svého favorita mezi širokou nabídkou obuvi do terénu? Pak vám třeba pomůže tento článek a necháte se inspirovat některými z českých špičkových orientačních běžců. V jakých botách trénují? Jaké jsou jejich oblíbené? Ve...

Mapa a vrstevnice jako její hlavní součást

Mapa a vrstevnice jako její hlavní součást

Pochopení vrstevnic je jednou z nejnáročnějších mapových schopností. Souvisí velmi úzce se schopností abstraktního myšlení. Ale i to se dá trénovat. My vám ukážeme několik způsobů, jak na to. Mapa Existuje spousta map sloužících...

Práce s buzolou

Práce s buzolou

Orientační běh je sport, který není náročný na materiál. Kromě sportovního oblečení a obuvi do terénu potřebujete pouze čip pro záznam průběhu kontrolami a buzolu, která vám výrazně usnadní orientaci. V tomto článku vám...

Zaletnění lyží

Zaletnění lyží

Letošní zimní sezóna byla povedená, co myslíte? Díky běžkám jste se jistě podívali na spoustu krásných míst. Ať už jste jezdili převážně na skatových lyžích, klasických nebo běžkách se skinem, určitě jste se o ně dobře...

Jak namazat běžky = vše o mazání běžeckých lyží

Jak namazat běžky = vše o mazání běžeckých lyží

Pro někoho je mazání běžeckých lyží zábava, pro většinu spíše nutné zlo. Ať už patříte mezi ty, kteří se chtějí v mazání lyží ještě více zdokonalit, nebo mezi ty, kteří o mazání běžek neví vůbec nic, může být pro...

Proč pořídit skin lyže

Proč pořídit skin lyže

Běžky se skinem se staly hitem posledních let. Proč to tak je? Co vše potřebujete vědět o tzn. skinech? Jaké jsou výhody a nevýhody skinů? Poradíme vám, jak se o běžky s mohérovými pásy starat, abyste si jízdu na nich co nejvíce užili...

Jak se obléct na běžky

Jak se obléct na běžky

Tuhle otázku si klade každý, než vyrazí na běžky. Nenechte si zkazit výlet či trénink na běžkách tím, že podceníte výběr oblečení. Počasí se na horách může ve vteřině změnit, ale vás by to nemělo nijak překvapit. Jak se...

Jak vybrat běžky

Jak vybrat běžky

Běžecké lyžování je oblíbeným zimním sportem napříč všemi věkovými skupinami. Zimní krajina je obdivuhodná a o jejím blahodárném vlivu na naši psychickou pohodu určitě není pochyb. Než se však vydáte do běžecké stopy, měli...

Délka běžek je klíčová. Jak dlouhé běžky vybrat?

Délka běžek je klíčová. Jak dlouhé běžky vybrat?

Pohyb na běžkách si nejvíce užijete, pokud budete mít tu správnou výbavu. V tomto článku se dočtete, jak mají být dlouhé běžky. Víte, v čem můžete při výběru udělat chybu? Na co je dobré si dát pozor? Co rozhoduje při výběru...

Jak důležitá je výživa pro sportovce?

Jak důležitá je výživa pro sportovce?

Mnoho sportovců se snaží o zvýšení výkonnosti, o co nejlepší výsledky v závodech, ale často zapomínají, nebo třeba jen neznají, základy výživy ve sportu. Sportovní výživa je velmi obsáhlé téma, které v tomto článku zdaleka...

Jak vybrat boty na běžky - NNN, SNS

Jak vybrat boty na běžky - NNN, SNS

Vybíráte novou výbavu na běžky a nejste si jistí vhodným modelem boty? Kromě běžeckého stylu si musíte dávat pozor také na typ podrážky. Existuje totiž více systémů vázání, které nejsou navzájem kompatibilní. Typ vázání Pokud...